Úspěch VŠE studentů IM/CEMS programu v národním kole KPMG International Case Competition

28. února
2014

Do úzkého výběru národního kola KPMG International Case Competition se dostaly hned dva týmy složené ze studentů oboru International Management / CEMS Fakulty podnikohospodářské na Vysoké škole ekonomické v Praze (VŠE). Jeden z nich si odvezl také možnost reprezentovat Českou republiku, a tím zároveň VŠE, ve finále soutěže v brazilském Sao Paulu.

Do předkola soutěže se přihlásilo 32 čtyřčlenných studentských týmů z celé řady českých vysokých škol. Našly se zde týmy smíšené, kde každý člen měl jiné studijní zaměření a byl z jiné univerzity, ale i týmy jedno-oborové. Nejlepších dvanáct týmů pak postoupilo do prvního kola soutěže. Tam se soutěžící utkali v časově omezeném řešení centrálně zadávaných případových studií – každý tým měl 3 hodiny na přípravu a maximálně 20 minut na přesvědčení poroty formou prezentace. Prostředí simulovalo práci strategických konzultantů a jejich klientů. V porotě zasedli odborníci KPMG Česká republika v čele s partnerem Pavlem Závitkovským.

Do úzkého výběru pak postoupily pouze tři nejlepší týmy a ty čekalo nové zadání za jinak stejných podmínek. Výsledek byl nakonec velice těsný, také díky nadprůměrné kvalitě všech vybraných prezentujících týmů. Vítězem se stal tým studentů prvního ročníku magisterského oboru International Management na VŠE ve složení: Johana Adámková, Jan Rajchert, Jakub Ratislav a Diana Stašková, kteří vystoupili pod názvem SHARP consulting.

V nejlepší trojici se umístil také tým Janitors složený taktéž ze studentů IM/CEMS, jmenovitě: Eva Brichová, Karel Kotoun, Vojtěch Šimek a Michal Voskár.

Vítězové se nyní připravují na svou šanci reprezentovat Českou republiku na mezinárodním finále v Brazílii, kterého se zúčastní dalších 23 vítězných týmů národních kol z různých zemí.

V rámci korporátních vztahů VŠE je KPMG jedním z hlavních partnerů univerzity.