Přednáška RNDr. Martina Bursíka

15. října
2007

Ve středu 10. října 2007 se v prostorách VŠE uskutečnila přednáška místopředsedy vlády a ministra životního prostředí RNDr. Martina Bursíka na téma „Ekologická daňová reforma„.

Před zcela zaplněnou aulou v Rajské budově vicepremiér a ministr životního prostředí Martin Bursík vysvětlil princip ekologické daňové reformy a obhajoval její přijetí. Ekologická daň podle něj internalizuje externality, tedy narovnává tržní prostředí. Vedle většího využívání obnovitelných zdrojů, které jsou podle něj naší jedinou alternativou k tradičním zdrojům energie, také pomůže k prosazení nových technologií, což přispěje k vytvoření modernější a k přírodě šetrnější ekonomiky.

Po přednášce pak Martin Bursík věnoval více než hodinu debatě s přítomnými studenty, ve které došlo i na fenomén změny klimatu. Ochranu klimatu označil za nejdůležitější současnou výzvu a dodal, že „nejsme v situaci, kdy bychom zvažovali hrozbu – my už v tom jedeme„.

Přednášku zorganizovala studentská organizace Oikos Praha, sdružení studentů pro udržitelnou ekonomiku a management.

Více informací: oikos.vse.cz.

Životopis RNDr. Martina Bursíka: zde.

Připravil:
Vít Skřebský