Buddy System přivezl z Milana prestižní ocenění

2014

Ve dnech 3. až 7. dubna se v Miláně konala valná hromada Erasmus Student Network (ESN), na které Vysokou školu ekonomickou v Praze reprezentovali studenti Fakulty mezinárodních vztahů Vít Berger, prezident sekce ESN VŠE Praha Buddy System a Drahomíra Platlová jako country delegate. Během vyhlašování nejlepších ESN sekcí získal Buddy System společně se sekcemi z ČVUT a univerzitami v Krakově a Drážďanech prestižní ocenění za nejlepší sekční kooperaci v celé Evropě.

K zisku prestižní ceny pomohl studentům z Česka projekt Section Meeting, který kontinuálně probíhá více než 10 let. Tento semestr jej studenti VŠE uspořádají již posedmé. Do Prahy se tak sjedou zástupci pěti univerzit a budou si zde předávat své know how. Zároveň budou pracovat na přípravě sekční spolupráce pro následující semestr.

Na valnou hromadu se sjelo celkem 443 sekcí z celé Evropy. Kromě vyhlašování nejlepších ESN sekcí zde proběhly i volby nového mezinárodního vedení. V rámci mezinárodní akce reprezentovali studenti Vysokou školu ekonomickou i na tamním veletrhu pracovních příležitostí a informačním marketu, který se konal na jedné z nejprestižnějších ekonomických škol na světě na milánské univerzitě Bocconi.

Buddy System je studentská nezisková organizace s velmi dlouhou tradicí, působí na VŠE již od roku 1997. Zaměřením této organizace je integrace zahraničních studentů přijíždějících právě na VŠE do studentského života. Více si o Buddy Systemu můžete přečíst na webu buddy.vse.cz