Na VŠE se konal rektorský sportovní den

2014

23. duben byl na Vysoké škole ekonomické (VŠE) věnován sportu. Do programu rektorského sportovního dne, který připravilo Centrum tělesné výchovy a sportu VŠE se zapojilo kolem pěti set studentů a zaměstnanců školy. Zúčastněné studenty přišla podpořit i rektorka VŠE prof. Ing. Hana Machková, CSc.

Studenti a zaměstnanci VŠE se na místo výuky vydali na osmnácti kilometrovou turistickou procházku, na sjezd řeky Sázavy, na tenisové kurty nebo bojovali za své týmy v nejrůznějších sportovních klání. Do volejbalového turnaje se například zapojilo osm týmů, které ve středu dopoledne obsadily všechna tři hřiště v přízemí sportovní haly VŠE na Třebešíně. Novinkou letošního dne sportu pak byla jarní cyklovyjížďka do Posázaví. „Od ostatních veřejných vysokých škol se odlišujeme i tím, jak moc podporujeme své studenty ve sportovních aktivitách,“ uvedla rektorka VŠE prof. Ing. Hana Machková, CSc., která během sportovního dne přišla studenty podpořit na sportoviště na Třebešíně. Zároveň zde předala ceny členům vítězných týmů basketbalového a florbalového turnaje. „V následujících čtyřech letech budu sport na Vysoké škole ekonomické velmi podporovat,“ prohlásila rektorka na závěr sportovního dne.

Jeden z finálových zápasů florbalového turnaje. Florbalisti a florbalistky z VŠE.
Rektorka VŠE předává vítěznému florbalovému týmu ceny. Účastníci florbalového turnaje s prof. Ing. Hanou Machkovou, CSc., rektorkou VŠE a Mgr. Tomášem Pachlem, ředitelem Centra tělesné výchovy a sportu VŠE.