Úspěšně proběhl již 19. ročník volejbalového maratónu

6. května
2014

Opět po roce se konala tradiční volejbalová událost Vysoké školy ekonomické v Praze (VŠE): Volejbalový maratón – 24 hodin volejbalu. Již 19. ročník potvrzuje nejen obrovskou tradici, ale také zájem o volejbal na VŠE. I letos proti sobě nastoupily dva týmy studentů školy s osvědčenými názvy – Sluníčka a Hvězdičky.

Celý volejbalový maratón odstartoval v pátek 11. 4. v 16:00 a poté následovala řada třísetových klání až do sobotního odpoledne.

Herní systém byl stejně jako minulý rok kromě tradičních mixů doplněn o zajímavá utkání 3+3 (3 dívky + 3 kluci). Po půlnoci a po poledni proběhla utkání čistě dívčí, což okořenilo program celého maratónu, jelikož šlo o velmi pohledný volejbal na vysoké úrovni.

V celkovém hodnocení letos Hvězdičky oplatily loňskou krutou porážku Sluníčkům – tentokrát v poměru 30:21 pro Hvězdičky. Upravené mixy 3+3 vyhrály 7:5 taktéž Hvězdičky. Dívčí utkání ovládla děvčata z týmu Sluníček, avšak průběh zápasů byl velmi vyrovnaný. Oba zápasy skončily 2:1 pro Sluníčka. Nejvíce odehraných setů měli na svém kontě Kuba Chroboček a Pepa Kotyza, kteří patřili k oporám svých týmů a vydali se na kurtu opravdu ze všech sil.

Mnoho setů končilo vyrovnanou koncovkou, ale štěstí se o něco více přiklonilo k týmu Hvězdiček, často i zaslouženě. Letošní maratón měl velmi vysokou herní úroveň – mnoho účastníků nastupuje v první či druhé lize.

Soupisky týmů Sluníček a Hvězdiček