Studenti VŠE uspěli na Pražském maratonu 2014

14. května
2014

V neděli 11. května se v hlavním městě konal již dvacátý ročník Pražského maratonu. V letošním ročníku se studentům Vysoké školy ekonomické zadařilo v kategorii Universitních týmů. Tým „VŠE-Sportovci“ se umístil na skvělém druhém místě. Trasu dlouhou 42,195 kilometrů zaběhl tým ve složení Jan Minařík, Jan Čermák, Tomáš Buriánek a Petr Vinduška za 2 hodiny 39 minut a 53 vteřin.

Na Staroměstském náměstí, kde maratonští běžci tradičně startují, se v neděli ráno sešlo celkem 21 univerzitních družstev, z toho devět týmů studentů VŠE. Univerzitní maraton – Běh o pohár rektora Univerzity Karlovy se běží ve formě štafety. Každý tým má čtyři členy a záleží jen na jejich týmové strategii, jak v závodě na 42 kilometrů uspějí.

Tým „VŠE-Sportovci“ zdolalo pouze družstvo Masarykovy Univerzity. VŠE tak pohár utekl o 103 vteřin. Ostatní týmy VŠE tvořili především studenti Fakulty informatiky a statistiky. Druhý nejlepší tým VŠE se umístil na 6. místě.

2. místo patří týmu „VŠE-Sportovci“: Jan Minařík, Jan Čermák, Tomáš Buriánek a Petr Vinduška

Více na http://www.runczech.com/file/edee/2014/05/relay-university.pdf