Studenty VŠE přijal velvyslanec Brazilské federativní republiky

17. června
2014

Dne 10. června 2014 pozvala Jeho Excelence pan George Monteiro Prata, velvyslanec Brazilské federativní republiky, studenty portugalštiny z VŠE na slavnostní zakončení semestru na brazilskou ambasádu v Praze. Brazilský velvyslanec se o výuku portugalštiny na VŠE zajímá dlouhodobě a tato akce, které se zúčastnilo 12 studentů z letošních 22 začátečníků, byla dalším dokladem jeho podpory.

Kromě pohoštění v brazilském duchu proběhla malá loterie. Majitelkou šťastného čísla byla studentka Barbora Michálková, které pan velvyslanec věnoval dres brazilské fotbalové reprezentace s vlastnoručním podpisem Pelého.

Pan Monteiro Prata také velmi ocenil fakt, že se portugalština na VŠE vyučuje už od roku 1995 a do kurzů se od té doby zapsalo na 1500 studentů. „Jsme panu velvyslanci velmi vděčni za jeho zájem a podporu a doufáme, že naše spolupráce bude pokračovat i v dalších semestrech,“ uvedla za studenty portugalštiny a katedru románských jazyků PhDr. Ludmila Mlýnková.