Setkání absolventů VŠE

28. listopadu
2007

V sobotu 24. listopadu 2007 se na Vysoké škole ekonomické v Praze uskutečnil Den s VŠE – neformální setkání absolventů. Akce se zúčastnilo více než 500 absolventů VŠE.

Sobotní akcí tak Vysoká škola ekonomická v Praze obnovila tradici každoročního setkávání absolventů na půdě Alma Mater s názvem „Den s VŠE„. Cílem bylo nejen poskytnout příležitost k neformálnímu setkání v prostorách školy, ale podpořit také navazování vzájemných kontaktů mezi absolventy.

Slavnostní akci navštívilo více než 500 absolventů, nejstarší z nich ukončil studia v roce 1959. Akce se kromě vedení VŠE zúčastnil například Pavel Kysilka, náměstek generálního ředitele České spořitelny, Michal Petrman, výkonný partner Deloitte, František Dostálek, řídící partner KPMG, Martin Jahn, člen představenstva Škody Auto, Magdalena Soucek, partnerka Ernst & Young, europoslankyně Jana Bobošíková, Dana Bérová, Business Development Director firmy Gartner, Taťána le Moigne, Country Business Manager společnosti Google, Martin Tlapa, náměstek ministra průmyslu a obchodu, Pavel Kafka, generální ředitel Siemens či Vratislav Kulhánek, předseda správní rady AAA Auto a další význační představitelé ekonomického i politického života.

Pro letošní „Den s VŠE“ byl připraven bohatý odborný i společenský program. V rámci akce vystoupily umělecké soubory působící při VŠE – pěvecký sbor Musica Oeconomica Pragensis, Orchestrem VŠE, divadelní spolek „S bojkou v zádech“ a folklorní soubor Gaudeamus. Pro účastníky „Dne s VŠE“ byla dále připravena vernisáž obrazů Jana Antonína Pacáka a koncert absolventa VŠE Ivana Mládka. Vrcholem večera pak bylo vystoupení baviče a imitátora Vladimíra Hrona. Na programu akce ovšem nebyla pouze zábava. Pozornost byla věnována také odbornému programu fakult, který proběhl v pěti sekcích a přiblížil akademický svět prostřednictvím moderované diskuse zástupců praxe a akademiků na aktuální témata.

Generálním partnerem akce byla Česká spořitelna, hlavními partnery pak společnosti Deloitte, Ernst & Young, KPMG, AWD a Vorlíčková & Leitner. Catering zajišťoval partner akce společnost Vyšehrad 2000. Microsite www.densvse.cz připravil partner akce společnost Ogilvy Interactive.

„Letošní Den s VŠE se mimořádně vydařil a tak se již těšíme na ten příští, který se uskuteční 29. listopadu 2008, “ uzavírá Martin Lukeš, ředitel Rozvojového a poradenského centra VŠE. „Absolventům VŠE je také věnovaný portál http://alumni.vse.cz/, na kterém se mohou zaregistrovat, aby byli včas informováni o dalších zajímavých akcích.“

Pro více fotografií navštivte: fotogalerii Dne s VŠE.