Týden studentských příležitostí na VŠE

17. září
2014

V prvních čtyřech dnech nového semestru proběhne na půdě Vysoké školy ekonomické v Praze (VŠE) první ročník Týdne studentských příležitostí (TSP). Během něj mohou studenti v areálu VŠE na Žižkově i na Jižním městě navštívit stánky studentských organizací, které na VŠE působí.

Na VŠE probíhá mnoho studentských aktivit, díky kterým se studenti mohou zapojit do života školy, získat nové kontakty a dozvědět se více o oboru, který je zajímá. Studentské aktivity na VŠE zaštiťují studentské organizace, které mohou noví i stávající studenti během TSP blíže poznat. Od zástupců jednotlivých organizací zde mohou zjistit, jak se zapojit do těch, které jim budou nejbližší.

V posledních pěti letech počet studentských organizací na VŠE strmě rostl a tento trend stále pokračuje. Studenti jsou si ve větší míře vědomi, že je třeba ke studiu dělat něco navíc, co je odliší na trhu práce. Veletrh TSP je tu především proto, aby studentům ukázal, jak tato činnost nad rámec výuky může vypadat. Na veletrhu se představí přes 30 studentských organizací a dalších aktivit, do kterých se studenti VŠE mohou zapojit.

Záběr studentských organizací na VŠE je široký. Je možné hrát hokej za školní tým, potkávat se s významnými lidmi v Klubu mladých manažerů, nebo dostávat rady do začátků podnikání v Klubu podnikatelů. Ti, kteří se rádi pohybují v mezinárodním prostředí se mohou zapojit do organizace Buddy System, která se stará o zahraniční studenty na VŠE. Pro studenty s žurnalistickými ambicemi na univerzitě funguje školní časopis iList, pro který mohou psát články nebo se jinak podílet na práci v redakci. Na vysokoškolské půdě je dále možné se naučit vést druhé v organizaci AIESEC. Anebo dostávat dobré tipy v Klubu investorů. To a mnohem více budou mít studenti šanci poznat na veletrhu TSP.

Veletrh Týden studentských příležitostí: