Absolventky VŠE zabodovaly v anketě TOP ženy Česka

Hospodářské noviny vyhlásily 14. ročník ankety TOP ženy Česka. Mezi oceněné dámy se dostaly úspěšné české manažerky, podnikatelky nebo vlivné ženy veřejné sféry. A co měla řada z nich společné? Jsou absolventkami VŠE.

Do síně slávy byla uvedena ředitelka české pobočky Google Taťána Le Moigne. Vítězkou kategorie TOP manažerka se stala Daniela Pešková, členka představenstva České spořitelny. Jaroslava Rezlerová, generální ředitelka Manpower (absolventka MBA – MAE) obsadila 3. místo v téže kategorii a rektorka VŠE Hana Machková se umístila mezi TOP 25 ženami veřejné správy.

Mezi 25 nejúspěšnějšími ženami v kategorii TOP manažerka dále figurovaly např. tyto absolventky VŠE: Jitka Dvořáková, generální ředitelka CZC.CZ; Diana Rádl Rogerová, Managing Partner a Executive Committee Member, Deloitte ČR & Deloitte Central Europe.

Mediální dům Economia, který vydává deník Hospodářské noviny, anketu TOP ženy Česka vyhlásil již počtrnácté. Cílem je ukázat na úspěšné ženy ve veřejném prostoru a ze světa byznysu. Každoročně roste počet nominovaných. Letos se jejich číslo přiblížilo k dvěma stům. Dvacetičlenná odborná porota hodnotila dámy dle jejich vlivu, výkonu, podnikatelského příběhu a společenského přínosu.