Autoři otevřeného dopisu se setkali s rektorem VŠE

Rektor Vysoké školy ekonomické v Praze doc. Petr Dvořák se ve čtvrtek 5. května setkal se zástupci autorů otevřeného dopisu vyjadřujícího znepokojení nad volbou doc. Miroslava Ševčíka děkanem Národohospodářské fakulty VŠE. Skupina šesti bývalých studentů VŠE a spolužáků Jana Palacha velmi ocenila možnost setkat se s rektorem a o záležitosti si osobně pohovořit.

„Celou situaci, její mediální vyznění a názory na možnost jejího řešení jsme ve zhruba devadesátiminutové debatě detailně prodiskutovali a rozešli se v přátelském duchu“ uvedl rektor VŠE po setkání. „Nabídl jsem účastníkům diskuse, že kdykoli budou mít zájem zjistit více informací k aktuálnímu dění na škole, mohou se na mě obrátit, což s díky přijali,“ dodal.

Doc. Petr Dvořák se současnou situací intenzivně zabývá a nebere ji na lehkou váhu. V rámci rozhodování o dalším postupu věnuje velký prostor tomu, aby se seznámil s relevantními názory a argumenty řady stran, které v této záležitosti vystupují. V posledních dnech mimo jiné absolvoval několik schůzek jak se studenty, tak i s dalšími zástupci absolventů.