Buddy System hledá nové členy

Baví vás práce se zahraničními studenty? Chcete poznat nové přátele? Zlepšit se v cizím jazyce a přitom se bavit? Staňte se součástí Buddy System rodiny.

Nezisková organizace Buddy System pomáhající zahraničním studentům hledá nováčky do IT, HR a Správy. Podrobnosti o Buddy Systemu a o vypsaných pozicích se dočtete na webových stránkách, kde je k dispozici také dotazník pro zájemce.

Buddy System pomáhá zahraničním studentům, kteří přijedou na výměnný program na naši školu. Zajišťuje jim kamaráda z VŠE, „buddyho“, který zahraničnímu studentovi poradí a pomůže s ubytováním na koleji, s orientací v Praze i ve škole. VŠE studenti takto mohou získat 10 bodů pro výběrové řízení na svůj vlastní Erasmus, mohou poznat jinou kulturu a procvičit si cizí jazyk.

Buddy System byl založen v roce 1998 jako nezisková studentská organizace. Od té doby se rozrostla a má kolem 70 členů a pořádá řadu aktivit. Oblíbené jsou zejména výlety po České republice – např. do Kutné Hory, Karlových Varů, na Karlštejn, do Českého Švýcarska či víkendový výlet na Moravu – ale i do zahraničí – např. do Budapešti a Krakowa. Tyto akce jsou primárně určeny pro zahraniční studenty a jejich místní buddieky, ale často se mohou účastnit i ostatní studenti VŠE. Zahraniční studenti mají také možnost zapojit se do sportovních aktivit jako třeba lyžování, skydiving nebo lasergame.

V rámci Erasmus+ se pořádají také např. netradiční prohlídka Prahy Pragulic, Karaoke nebo Dinner in the dark. Asi nejznámější aktivitou Buddy Systemu jsou tradiční úterní Nation2Nation parties. Každá párty je něčím speciální a je většinou věnována určité zemi. Na začátku party jsou připraveny ochutnávky typických jídel a welcome drinky, které přímo připravují zahraniční studenti dané země.

Pokud máte zájem stát se součástí Buddy Systemu, ať již jako buddy nebo v rámci jedné z nabízených pozic, pište na people@buddysystem.cz.