Diskuze s Věrou Jourovou na téma „fenomén fake news“

3. května
2018

Centrum evropských studií FMV VŠE a European Horizons při VŠE ve spolupráci se Zastoupením Evropské komise v ČR pořádají ve čtvrtek 10. května diskuzi s komisařkou Věrou Jourovou na téma „Fenomén fake news a úniky dat ze sociálních sítí. Jak je EU na tyto výzvy připravena?“.

Diskuze se bude konat od 13 h na Vysoké škole ekonomické v Praze v místnosti RB 213. Akci moderuje Martin Vokálek (European Horizons).

Naše fakulta se dlouhodobě snaží o zprostředkování a organizování veřejných debat, jsme proto velmi rádi, že paní eurokomisařka přijala pozvání a přijede se studenty diskutovat. Téma fake news je aktuální a výrazně se týká právě mladých lidí, kteří hodně fungují na sociálních sítích,” říká děkan FMV VŠE, Josef Taušer.

Nedávné události kolem aféry společností Facebook a Cambridge Analytica ukázaly, jak velkou roli v dnešní době hrají média a sociální sítě v rozhodovacím procesu. Je EU na tuto výzvu připravena? Blíží se doba post-demokratická? Jaké jsou možnosti ochrany uživatelů na sociálních sítí a jak můžeme přispět k rozvoji lépe informované společnosti bez obavy z manipulace a zneužití dat?

Přijďte diskutovat s Věrou Jourovou, komisařkou pro spravedlnost, ochranu spotřebitelů a otázky rovnosti pohlaví Evropské komise.
Na diskuzi je potřeba se registrovat zde.