Druhé a třetí místo v PwC Consulting Challenge obsadily studentské týmy z VŠE

Druhý ročník PwC Consulting Challenge, zaměřený na technology consulting, se v letošním roce konal v nekonvenčním on-line prostředí. Před účastníky stálo řešení skutečné výzvy finské donáškové společnosti Wolt, a to regionální expanze na českém trhu. Za jeden týden měli účastníci vymyslet celkovou go-to-market strategii. Propojením businessu s technologiemi se studenti snažili zajistit celkové zjednodušení a zefektivnění celého procesu od objednání až po doručení zásilky. S výzvou se výborně popasovaly dva studentské týmy z VŠE.

Tým ve složení Lucie Žídková (FFÚ), Martin Jindřich (FFÚ), Jakub Wejskrab (FIS) a Adam Kubik (NF) obsadil celkově druhé místo a studenti Julie Janáková (FMV), Martin Rampa (FPH), Nikola Lomenčíková (FPH) a Matúš Káčer (FPH) se umístili třetí. Nejlepší týmy řešení case study prezentovaly porotě, která se skládala z top managmentu společnosti Wolt a PwC.

Julie o účasti v soutěži: „Práce všech účastníků byly na vysoké úrovni, a především velkou inspirací pro naše další zlepšení. Umístění na třetím místě bylo potom sladkou tečkou za naší několikadenní prací. Určitě bych všem studentům doporučila se v dalších ročnících do podobných soutěží a projektů zapojit a nebát se posouvat svoje limity. Myslím si, že nebudu mluvit jen za sebe, když řeknu, že účast mi přinesla nejen nové kontakty a zkušenosti, ale i nezapomenutelné vzpomínky.