Engineers Prague vyhráli první ročník Univerzitní ligy v ledním hokeji

Pražský celek Engineers Prague reprezentující ČVUT, VŠE a ČZU se stal vítězem prvního ročníku Univerzitní ligy ledního hokeje (ULLH). Jedno z posledních utkání, které se v lize odehrálo, byla Bitva o Prahu, ale už před ní bylo jasné, že Engineers ovládnou základní část. S ohledem na vládní nařízení reagující na šíření koronaviru musela být i sezóna univerzitního hokeje předčasně ukončena, a týmy se tak v play-off neutkají. Zlatá příčka patří Engineers!

Situace zkomplikovala již poslední zápas sezóny, a to nejen té engineerské. Backbone Bitva o Prahu se musela konat bez diváků. Náladu ale jistě zvedl pohár pro vítěze základní části. Po pár hodinách přišla zpráva, že premiérová sezona ULLH byla ukončena po dvaceti kolech kvůli vyhlášení nouzové stavu v ČR. Vzhledem k předčasnému ukončení se tak Engineers stávají nejen vítězem základní části, ale také historicky prvním mistrem ULLH.

,,Jsme oficiálně vítězem prvního ročníku Univerzitní ligy! Samozřejmě jsme si to představovali trochu jinak a chtěli si užít ještě více zápasů a radosti, ale všichni víme, jaká je situace. Chceme poděkovat všem fanouškům za podporu v celé sezóně a především za vzkazy v posledních dnech. Už teď se těšíme na příští sezónu,” napsal tým na svém Facebooku.

Foto: ULLH