Erasmus za časů korony – ohlédnutí za akademickým rokem 2020/21

Právě končící akademický rok 2020/21 byl v mnohém nestandardní a přinesl mimo jiné i omezené možnosti cestování. Studijní pobyt v zahraničí však i přesto realizovalo téměř 500 studentů VŠE (152 v zimním a 312 v letním semestru). Více než 300 zahraničních studentů přivítala v tomto období v rámci výměnných pobytů VŠE.

Přestože výuka probíhala z větší části online, studenti výjezdy do zahraničí hodnotili jako skvělou životní i studijní zkušenost. Jejich zážitky i fotografie publikuje Oddělení zahraničních styků na webových stránkách Erasmus za časů korony, Instagramu vse_studyabroad a Facebooku VSE Study Abroad.

Studenti mají zájem také o výjezdy v nadcházejícím akademickém roce. V únorovém kole podali o 200 přihlášek více než v loňském roce, kdy přihlašování probíhalo ještě v době „předcovidové“.
V zimním semestru 2021 v tuto chvíli očekáváme příjezd více než 350 výměnných studentů, zhruba 480 studentů VŠE naopak vyjede na jednu z více než 250 partnerských škol.

Pro obě skupiny studentů v současné době Oddělení zahraničních styků pořádá informační schůzky a semináře, které je připravují na studium a pobyt v zahraničí.
Více o přihlašování na semestrální výměnné pobyty v zahraničí naleznete ZDE.