Evropská univerzitní asociace (EUA) si zvolila nového prezidenta

Výroční konferenci EUA letos hostila pařížská Sorbonne Université. EUA je největší evropskou univerzitní asociací, která v současné době sdružuje 850 členů ze 47 zemí.  Na výroční konferenci byl zvolen nový prezident EUA prof. Michael Murphy, emeritní rektor University College Cork z Irska, a šest nových členů výkonného výboru. Board EUA bude pracovat v tomto složení:

Členy Evropské univerzitní asociace (European University Association) jsou jak jednotlivé univerzity, tak jejich reprezentace. Jedná se celkem o 33 národních konferencí rektorů, 800 evropských univerzit, jež působí v tzv. evropském vzdělávacím prostoru (European Higher Education Area) a 25 přidružených členů z neevropských zemí. Na univerzitách, které jsou členy EUA, studuje 17 milionů studentů. EUA proto významným způsobem ovlivňuje dění v oblasti vysokého školství a je oficiálním konzultantem Evropské komise například pro programy Horizon 2020 nebo Erasmus+.