Fakulta podnikohospodářská uzavřela smlouvu o double-degree programu s Plechanovovou univerzitou

V pátek 23. srpna se v Moskvě uskutečnilo setkání zástupců Fakulty podnikohospodářské VŠE a Fakulty managementu Plechanovovy ruské ekonomické univerzity. Cílem setkání bylo uzavření dohody o double-degree programu mezi oběma institucemi.

Nový double-degree program je určený magisterským studentům, kteří absolvují rok studia na Plechanovově univerzitě v Moskvě a rok na Fakultě podnikohospodářské v Praze. Po ukončení programu obdrží absolventi dva diplomy. Program je celý vyučován v angličtině a ve svém kurikulu kombinuje pečlivě vybrané kurzy z obou institucí tak, aby jeho absolventi mohli úspěšně působit na exekutivních a manažerských pozicích ve společnostech nejrůznějších sektorů, ale i ve veřejných institucích.

Smlouvu o spolupráci na double-degree programu za FPH podepsali děkan fakulty prof. Ivan Nový a akademický ředitel mezinárodních programů Ladislav Tyll. Za ruskou stranu pak prorektor pro strategii Dmitry Shtykhno a děkan Fakulty managementu Maxim Ponomarev.

Během víkendu 24. – 25. srpna se zástupci Fakulty podnikohospodářské také zúčastnili Festivalu České republiky v Moskvě, kde návštěvníky informovali o možnostech vzdělávání na VŠE.