FFÚ uspořádala konferenci Rozvoj a inovace finančních produktů

Fakulta financí a účetnictví VŠE již poosmé zorganizovala odbornou konferenci Rozvoj a inovace finančních produktů. Konference se konala v pátek 1. 2. 2019 již tradičně v prostorách Vencovského auly na půdě Vysoké školy ekonomické v Praze.

Konference byla zaměřena na aktuální otázky změn na finančních trzích způsobených rostoucími úrokovými sazbami a dalšími faktory, jako rostoucí volatilita na finančních trzích nebo vývoj v oblasti cen nemovitostí a hypotečních úvěrů. Diskutována byla také aktuálně připravovaná Koncepce rozvoje kapitálového trhu, i pravidelné a pořád aktuální téma konference – regulace distribuce finančních produktů. K této problematice přinesla konference reprezentativní přehled názorů z oblasti regulace a dohledu, z praxe finančních institucí a distributorů finančních produktů, z oblasti ochrany spotřebitele a rovněž z pohledu akademické obce.

V rámci programu vystoupili Jana Brodani (Asociace pro kapitálový trh ČR), Petr Dvořák (VŠE), Jan Matoušek (ČAP a ČPK), Ladislav Mejzlík (VŠE), Petr Musílek (VŠE), Tomáš Nidetzký (ČNB), Jiří Opletal (Burza cenných papírů Praha), Jiří Rusnok (ČNB), Petr Stuchlík (dříve Fincentrum), Jiří Šindelář (Česká asociace společností finančního poradenství a zprostředkování), Pavel Štěpánek (Česká bankovní asociace), Pavla Rýznarová (Česká fintech asociace) a Lukáš Vácha (Conseq).