Hokejová bitva 2018: Tým VŠE byl kousek od historického úspěchu

1. listopadu
2018

Tradiční porovnání sil čtyř pražských univerzit na ledě se letos uskutečnilo 1. listopadu v Tipsport Aréně. Osmý ročník Hokejové bitvy přinesl jedno velké překvapení. Mužstvo Univerzity Karlovy se poprvé v historii turnaje nedostalo do finále. Cestu za obhajobou titulu mu totiž překazil hned v úvodním zápase večera tým VŠE, který se tak stal historicky prvním přemožitelem UK v semifinále.

Poté, co tým VŠE přešel přes UK, čekalo ho ve finále mužstvo ČVUT, vítěz zápasu s ČZU. Po dramatickém finálovém souboji, který v základní hrací době (2x 15 min.) skončil výsledkem 2:2, když ve 13. minutě druhé poloviny ČVUT vyrovnala, došlo i na nájezdy. V nich měl tým techniků více štěstí, a tak nakonec hokejisté v barvách VŠE ani tentokrát pohár primátora hlavního města Prahy nad hlavu nezvedli.

Během celého večera, kdy mimo jiné zazněla i česká hymna v podání sboru VŠE Musica Oeconomica Pragensis, hnala všechny čtyři týmy dopředu skvělá atmosféra. Na tribunách ji vytvořilo 5 000 fanoušků včetně kotle studentů VŠE a zástupců vedení VŠE. Hráčům i studentům VŠE tak děkujeme za skvělou reprezentaci na ledě i v hledišti. A soupeři gratulujeme k historickému úspěchu.