Katedra logistiky předává absolventům certifikáty cELog Evropské logistické asociace

Katedra logistiky Fakulty podnikohospodářské VŠE (FPH) předává v tomto období absolventům mezinárodní certifikáty cELog ECBL (European Certification Board for Logistics). Pro získání mezinárodního profesního certifikátu Evropské logistické asociace (ELA) museli absolventi vedlejší specializace Logistika – mezinárodní přeprava a zasílatelství splnit náročná kvalitativní kritéria s vazbou na jejich hodnocení při úspěšném absolvování této specializace.

Katedra logistiky ve spolupráci se zástupci České logistické asociace (ČLA) vzhledem k platným epidemiologickým opatřením letos výjimečně předávání certifikátů nezorganizovala slavnostní formou, tj. za přítomnosti zástupců vedení ČLA, rektorky VŠE, děkana Fakulty podnikohospodářské a dalších, ale zvolila pro tuto událost nouzový režim. Necelé dvacítka úspěšně mezinárodně certifikovaných absolventů obdrží certifikáty poštou, nebo si je může osobně vyzvednout na sekretariátu.

Certifikát cELog ECBL osvědčuje odpovídající odborné znalosti, které jsou v souladu s uznávanými profesními vzdělávacími evropskými standardy. Absolventi vedlejší specializace 3LT mohou díky plné kompatibilitě studijního programu ECBL získat mezinárodní certifikát bez dalšího vzdělávání či dodatečných zkoušek.

Z hlediska atraktivity na mezinárodním pracovním trhu certifikát garantuje u jeho držitelů příslušné odborné znalosti nejen přímo v logistice, ale např. i v oblasti přepravy a zasílatelství, nákupu, resp. logistických obchodních operacích apod. Mezinárodní odborné certifikáty cELog jsou pro úspěšné absolventy nejen významnou podporou v jejich odborném startu, ale jsou především mezinárodně platným osvědčením kvality jejich odborných znalostí, které jim katedra logistiky FPH garantuje.

Schopnost realizovat odborné vzdělávání a udělovat certifikace kandidátům plnícím i v současné situaci přísná odborná kritéria potvrzuje, že stejně tak jako obor logistiky, tak i na ní navázané studium na katedře logistiky je schopno reagovat na výzvy a příležitosti způsobené COVID-19 pandemií,“ doplňuje doc. Radek Novák, vedoucí katedry logistiky.