Koronaviru navzdory: 744 studentů VŠE vyjelo v roce 2020 do zahraničí

V roce 2020 realizovalo zahraniční studijní pobyt nebo pracovní stáž celkem 744 studentů VŠE a 499 zahraničních studentů jsme přivítali u nás. I přes nepříznivou situaci způsobenou pandemií koronaviru došlo oproti roku 2019 pouze k 30% poklesu počtu studentů vyslaných do zahraničí.

Nejvíce studentů vyjelo v roce 2020 do Německa (70), Francie (68) a Rakouska (57). Za studiem se však vydali i do vzdálenějších destinací včetně Severní a Latinské Ameriky, Asie, Austrálie a Nového Zélandu.

Výuka v minulém roce sice probíhala většinou online, studenti však výjezdy do zahraničí i vloni hodnotili jako skvělou životní i studijní zkušenost. Jejich zážitky i fotografie sdílí Oddělení zahraničních styků na webových stránkách COVID-19 očima studentů na výjezdu a Erasmus za časů korony, na InstagramuFacebooku.

V letním semestru 2021 vyjíždí na partnerské univerzity po celém světě 330 studentů, z nichž více než 60 již odcestovalo, a téměř 200 zahraničních studentů plánuje semestrální studium na VŠE. V současné době již také probíhají intenzivní přípravy na výjezdy v AR 2021/2022, na které se budou moci studenti VŠE přihlásit již v únoru. Více o přihlašování na semestrální výměnné pobyty v zahraničí zájemci naleznou zde.