Mateřskou školu Lvíčata mohou nově navštěvovat i předškoláci

Mateřská škola, která při VŠE funguje již šestým rokem, po prázdninách otevřela nové oddělení pro předškolní děti. Během léta prošly prostory školky kompletní rekonstrukcí. Díky ní se mateřská škola mohla rozšířit a navýšit tak kapacitu. Kromě 17 mladších dětí ji od září 2019 může navštěvovat i 15 dětí předškolního věku. Děti mají k dispozici kompletní zázemí včetně zahrady. Kromě jiných aktivit pravidelně navštěvují solnou jeskyni na Praze 3 a tělocvičnu VŠE.

Úprava prostor včetně přestavby stávající výdejny jídla splňující přísné hygienické předpisy byla hrazena z vlastních prostředků univerzity bez zapojení dotací a spolu s projektovou přípravou započatou již v roce 2018 vyšla na částku 3,6 mil. Kč.

Školka funguje přímo v kampusu na Žižkově, v přízemí Nové budovy. Určena je primárně pro děti zaměstnanců a studentů. Otevřeno má každý všední den od 7 do 17 h. Starší děti je možné stále zapsat. Další informace o školce naleznete na webu www.lvicata.cvut.cz.