Na VŠE proběhl šestý ročník International & Study Abroad Fair

V úterý 5. listopadu 2019 se v atriu Rajské budovy konal International & Study Abroad Fair pořádaný Oddělením zahraničních styků (OZS), na kterém se studenti blíže seznámili se studiem v zahraničí na partnerských školách VŠE, ale i s nabídkou cizojazyčných programů.

Během celého dne byly v atriu Rajské budovy připraveny informační stánky partnerských univerzit a na nich přítomní zahraniční i domácí studenti, kteří na dané škole studovali. Prezentující studenti si vyzdobili své stánky v barvách dané země a symboly partnerských škol. Někteří z nich dokonce připravili typické jídlo či donesli tradiční kostým. Studenti poskytovali všem zájemcům o studium v zahraničí cenné rady, tipy a informace o specifikách jednotlivých škol či zemí.

Na konci odpoledne došlo k hodnocení nejlépe vyzdobených stánků, nejautentičtějších materiálů i přístupu ke studentům. Jako nejlepší byly vyhodnoceny stánky Švédska, Itálie, Portugalska, Španělska, Švýcarska, Mexika, Turecka, Tchaj-wanu, Turecka a Finska, jejichž studenti na výzdobě opravdu nešetřili.

Všem studentům byl po celou dobu veletrhu k dispozici také informační stánek OZS, kde pracovníci zahraničního oddělení zodpovídali dotazy týkající se zejména možností studia v zahraničí a podávání přihlášek na semestrální výměnné pobyty. Na informačním stánku bylo k dispozici také konzultační místo určené studentům doktorského studia a akademickým pracovníkům, kteří plánují zahraniční mobilitu.