Noc vědců 2022 na VŠE: Nejvíce zaujala úniková hra v mobilu

Vysoká škola ekonomická v Praze v pátek 30. září 2022 ožila programem letošní Noci vědců. Noc vědců je celorepubliková vědecko-popularizační akce, která každoročně boří mýty o vědcích a vědkyních. Univerzita tentokrát připravila program na téma finanční gramotnost VŠEMI SMYSLY.

VŠE se do Noci vědců zapojila podruhé. Letos organizační tým 12 vědců a vědkyň z naší univerzity připravil 7 zábavných stanovišť, kterými se procházelo prostřednictvím únikové hry Money Adventure: zažij prachy na vlastní kůži. Na stanovištích měli účastníci možnost proniknout do světa statistiky a pravděpodobnosti, zjistit, jak chutná marketing a nebo získat tipy, jak správně hospodařit s potravinami a ušetřit. Zajímavosti o výrobě mincí a bankovek se dozvěděli na stanovišti, které bylo připraveno ve spolupráci s Návštěvnickým centrem ČNB. Kromě toho VŠE hostilo i stánek Eurocentrum Praha.

Fyzickým programem ale program Noci vědců na VŠE neskončil. Zveme vás i k poslechu tří podcastů, které vytvořila Katedra multimédií ve spolupráci se SKOKem. Podcasty vznikly na témata hospodaření pomocí smyslů, veřejná správa v digitální formě a pravděpodobnost v běžném životě, najdete je na odkazu: PODCASTY.

Noc vědců vznikla z podnětu Evropské komise v roce 2005 a od té doby ukazuje lidem, že věda není nuda. Letošní noc plná vědy s tématem VŠEMI SMYSLY přilákala téměř 14 tisíc nadšenců v Praze a celkem 75 tisíc návštěvníků v dalších 61 městech v celém Česku, kde se Noc vědců konala poslední zářijový den.

Noc vědců je realizována za podpory MŠMT v rámci Centralizovaného rozvojového projektu C27.

Projekt SCIENCzEch 22-23 je přidruženou akcí MSCA a Evropské občanské iniciativy podpořené programem Marie Skłodowska Curie actions. Výzva: HORIZON-MSCA-2022-CITIZENS-01 (Marie Skłodowska-Curie actions European Researchers‘ Night 2022-2023).