Noc vědců 2023 v areálech VŠE navštívilo téměř 500 návštěvníků!

V pátek 6.10. se na více než 100 místech v celé České republice pořádala každoroční akce Noc vědců, která má za cíl ukázat veřejnosti krásy vědy skrze workshopy, experimenty a komentované prohlídky na univerzitách či vědeckých pracovištích, a to zcela zdarma.

Již tradičně Noc vědců hostil i areál VŠE v Praze a vůbec poprvé se akce konala i v prostorách VŠE v Jindřichově Hradci. Areály zaplnilo bezmála 500 návštěvníků. Velmi pestrý program pro ně připravovalo přes 25 vědců a vědkyň ze všech fakult. Konkrétně v Praze měli návštěvníci možnost prozkoumat 6 celovečerních stanovišť a zúčastnit se 28 krátkých přednášek a workshopů, bylo tedy skutečně z čeho vybírat.

Největší úspěch zaznamenaly přednášky o investování, o fungování teorii her, o Body Mind přístupu i přednášky o finanční gramotnosti. Svými vědomostmi obohatil publikum online streamem ze Švédska i docent katedry ekonomie VŠE Niclas Berggren.

Celou akcí návštěvníky opět provázela mobilní úniková hra, ve které bojovali proti Tajemné nákaze finanční negramotnosti. Tato hra, kterou připravila Fakulta informatiky a statistiky, sklidila mezi návštěvníky velký úspěch. Nejúspěšnější hráči vyhráli i zajímavé ceny od partnerů akce.

Atmosféru Noci vědců na VŠE vám pomůže nastínit následující video a pokud jste se nestihli přijít podívat osobně, můžete si poslechnout několik podcastů, které jsou dostupné na webu, Spotify, Apple Podcasts a Google Podcasts:

Podcasty Horizont VŠE

Velké poděkování patří sponzorům, kteří akci podpořili a obdařili výherce cenami: Návštěvnické centrum ČNB, O2, Henkel, doller.cz, Angrybeards, Mattoni a Městská část Praha 3.

Noc vědců je realizována za podpory MŠMT v rámci Centralizovaného rozvojového projektu C17. Projekt SCIENCzEch 22-23 je přidruženou akcí MSCA a Evropské občanské iniciativy podpořené programem Marie Skłodowska Curie actions. Výzva: HORIZON-MSCA-2022-CITIZENS-01 (Marie Skłodowska-Curie actions European Researchers‘ Night 2022-2023).