Oddělení zahraničních styků VŠE uspořádalo akci Welcome Back

11. října
2018

U příležitosti oslav 20 let od zapojení České republiky do vzdělávacího programu Erasmus zorganizovalo Oddělení zahraničních styků VŠE (OZS) první ročník akce Welcome Back pro studenty, kteří se v minulém akademickém roce vrátili z výměnného pobytu z Evropy a zámoří. Cílem akce bylo navázat na získanou zahraniční zkušenost a sdílet zážitky z výjezdu.

Pozvání na akci přijal Šimon Pánek, výkonný ředitel společnosti Člověk v tísni, který se se studenty podělil o své mnohaleté zkušenosti z působení na mezinárodní úrovni a v rámci diskuze studenty motivoval k využití potenciálu nově nabyté zkušenosti.
Během akce vystoupila také bývalá studentka VŠE Kateřina Štětková, která realizovala svůj výměnný pobyt na WU Wien a které zahraniční zkušenost otevřela dveře do světa. V současné době pracuje v mezinárodní společnosti v HR Recruitment Teamu a zahraniční zkušenost hodnotí jako základní stavební kámen v životopisu každého uchazeče.
Součástí večera bylo také vyhlášení a ocenění nejlepších videí a fotografií, které studenti pořídili během svého výměnného pobytu. Vítězem fotosoutěže se stala studentka Anna Alekseeva z Fakulty financí a účetnictví, vítězem videosoutěže studentka Dita Janáčková z Fakulty mezinárodních vztahů.

OZS každoročně vysílá do zahraničí zhruba 1 000 studentů do téměř 50 zemí světa. Další výběrové řízení na semestrální výměnné pobyty se bude konat na začátku letního semestru akademického roku 2018/19.