Oddělení zahraničních styků VŠE uspořádalo druhý ročník akce Welcome Back Event

Po úspěšném prvním ročníku zorganizovalo Oddělení zahraničních styků VŠE (OZS) druhý ročník akce Welcome Back Event. Událost je určena studentům, kteří v minulém akademickém roce strávili jeden semestr studijně na partnerských univerzitách v zahraničí. Cílem akce bylo navázat na získanou zahraniční zkušenost, sdílet zážitky z výjezdu a motivovat studenty k šíření možnosti studijního výměnného programu mezi své spolužáky.

První část večera byla věnována prezentacím z řad studentů, kteří tak přiblížili život a kulturní odlišnosti v jiných zemích. Mezi prezentující se zařadili studenti: Barbora Radeková a Lukáš Veverka (Finsko), Tomáš Golan (Velká Británie), Maya Vaks (Japonsko), Alex Mičáň a Filip Vánik (Turecko), Adéla Gabrielová (Nový Zéland), Jakub Netrh (Finsko), Aneta Prozrová (Španělsko), Aleš Pros (Austrálie) a Jan Slavotínek (Tchaj-wan). O nejlepší prezentaci rozhodli přítomní studenti. Zvolili krátký vstup o kulturním šoku v Japonsku, který si připravila studentka Fakulty mezinárodních studií.

Součástí večera bylo také vyhlášení a ocenění nejlepších fotografií, které studenti pořídili během svého výměnného pobytu. Vítězem fotosoutěže se stal student Arman Avetisyan (FFÚ), který strávil letní semestr minulého akademického roku v Portugalsku.

VŠE každoročně vysílá do zahraničí zhruba 1 000 studentů do téměř 50 zemí světa. Další výběrové řízení na semestrální výměnné pobyty v nadcházejícím akademickém roce se bude konat na začátku letního semestru 2019/20.