Orientation Week – zimní semestr 2018

17. srpna
2018

V pátek 7. září 2018 přivítala VŠE více než 800 zahraničních studentů, kteří přijíždějí studovat nejen na jeden semestr v rámci výměnného programu s partnerskými univerzitami, ale i na celé studium v cizojazyčných placených programech. Oddělení zahraničních styků (OZS) organizuje před zahájením jejich studia tzv. Orientation Week, během kterého se zahraniční studenti seznámí nejen s areálem školy, ale také s životem v Praze.

Orientation Week zahrnuje široké množství aktivit – registrace do programů, vyřizování nezbytných administrativních formalit, přednášky o práci s InSIS, o kulturním šoku, životě v Praze, historii českých zemí a základech českého jazyka.

Cílem tohoto orientačního týdne je mimo jiné seznámení studentů napříč programy. Pro tento účel pořádá OZS Team Game, hru během které týmy studentů procházejí areálem školy a na každém stanovišti formou hry získají informace, které jim pomohou v počátcích jejich studia. Tato aktivita je studenty každoročně velmi kladně hodnocena. Během formálního uvítacího ceremoniálu ve Vencovského aule, které zahrnuje i tančení vystoupení souboru Gaudeamus, přivítají studenty rovněž zástupci vedení školy.

Nedílnou součástí Orientation Week jsou také aktivity pořádané studentskou organizací Buddy System, neformální setkání Buddy Language Café, seznamovací víkend Ice-breaking Weekend pro výměnné studenty a poznávací výlety po Praze a jejím okolí.