Pěvecký sbor VŠE chystá vánoční CD

Pěvecký sbor Vysoké školy ekonomické v Praze Musica Oeconomica Pragensis připravuje vánoční CD. Na jeho vzniku se podílí významní čeští hudebníci – Jiří Gemrot, hudební režisér a pedagog HAMU, a Ondřej Urban, vedoucí zvukového studia HAMU. Křest chystaného CD, které je mimo jiné oslavou 20. výročí založení sboru, je plánován před Vánoci 2021.

CD obsáhne dva cykly koled pro sbor a orchestr – první od českého hudebního skladatele Zdeňka Lukáše a druhý s názvem „Andělské koledy” od sbormistra (a dále dirigenta, muzikologa a hudebního redaktora) Kryštofa Spirita. „Lukášův cyklus existuje pouze v archivu Českého rozhlasu, Andělské koledy se vydání dočkají vůbec poprvé. A tak lze očekávát, že minimálně v hudebních kruzích bude mít CD poměrně značnou hodnotu,“ upozorňuje na výjímečnost počinu David Řehulka ze souboru Musica Oeconomica Pragensis.

Sbor ke spolupráci na CD oslovil Sukův komorní orchestr rozšířený o dechovou sekci FOK a České filharmonie. Na natáčení se také podílí dětský pěvecký sbor Pražská kantiléna, který dnes patří mezi největší a nejkvalitnější tělesa svého druhu v České republice.

Soubor nahrával první část CD v červnu 2021 v prostorách Vencovského auly na VŠE, natáčení druhého cyklu proběhne na podzim. Během léta vzniká booklet, atorkou malby na titulní straně bude česko-dubajská akademická malířka Jana Kudsi. Vznik CD podporuje VŠE.

Ukázka Andělské koledy: