Pobyty studentů v rámci programu Erasmus+ stále pokračují

Semestrální výměnné pobyty studentů VŠE pokračují i v současné situaci. V zimním semestru 2020 přijíždí na VŠE studovat více než 170 zahraničních studentů z 90 partnerských univerzit. Z VŠE vyjelo na semestrální pobyt 160 studentů.

Oddělení zahraničních styků připravuje tradičně pro přijíždějící studenty Orientation Week, během něhož mají šanci poznat univerzitu blíže a seznámit se s jejím fungovánm. Letos se Orientation week uskutečnil prostřednictívm série online přednášek a konzultací, které studentům pomohly s orientací v novém prostředí a překonáním případného kulturního šoku. Z nabídky témat si studenti mohli vybrat interaktivní přednášku o kulturním šoku, základní lekci češtiny, úvodní prezentaci služeb CIKS, přednášky organizačního charakteru, včetně prezentace našeho studijního informačního systému (InSIS).

Vyjíždějící studenti odcestovali v rámci Evropy do Dánska, Finska, Švédska, Estonska, Lotyšska, Rakouska, Nizozemska, Maďarska, Francie, Portugalska a Španělska. Výměnný program dále pokračuje i se zeměmi mimo Evropu a studenti jsou už také v Jižní Koreji nebo Hong Kongu. Někteří museli dokonce z důvodu povinné karantény zahájit svůj zahraniční pobyt ještě o něco dříve, než je běžné.

Ve stejném období minulého roku byl počet přijíždějících i vyjíždějících studentů více než dvojnásobný. Většina zrušených mobilit v zimním semestru se v případě zlepšení epidemiologických podmínek přesune na letní semestr 2021.

První fotky studentů ze zahraničí: