Poznejte naše podcasty a studentské spolky III.

V dalším díle naší série, ve kterém vám představujeme studentské podcasty a spolky, bychom vám rádi představili CEMS Club Prague. Tento dynamický studentský spolek je tvořen skupinou vysoce motivovaných studentů, kteří se snaží zlepšit zkušenosti studentů CEMS v Praze.

CEMS Club Prague organizuje širokou škálu akcí, včetně společenských setkání, teambuildingových aktivit, vzdělávacích workshopů a PR akcí. Tyto iniciativy mají za cíl podporovat vztahy mezi studenty, usnadňovat učení a zajistit, aby studenti využili svůj čas na univerzitě naplno.

Jednou z nejnovějších iniciativ klubu je podcast s názvem „CEMS Life Stories„. Tento podcast nabízí jedinečnou platformu pro sdílení rozmanitých a inspirujících příběhů studentů, absolventů a pedagogů CEMS. Podcast produkuje skupina studentů CEMS a je k dispozici na Spotify.

Epizody podcastu se zabývají fascinujícími životními příběhy současných studentů, učitelů a absolventů CEMS. Posluchači mají možnost se dozvědět o zkušenostech a názorech těchto jednotlivců, získat vhled do programu CEMS a lidí, které v něm mohou potkat.

Rozhovor o jejich novém podcastu spolu s odkazy, kde můžete zjistit o klubu více naleznete níže.

Jak se váš podcast jmenuje?

CEMS Life Stories

Jak často a na kterých platformách jej produkujete?

Začali jsme teprve tento semestr, takže postování není tak časté, ale snažíme se jednou měšícně, postupně se budeme snažit spíše jednou za dva týdny vydávat díly. Podcast je uváděn na Spotify.

Kdo je jeho tvůrcem? Studující, akademici, externisté?
Tvůrci jsou studenti CEMS programu a hosté jsou studenti, alumni, učitelé i externisti.

Jaký úspěch má Váš podcast, resp. jaká je řádově jeho poslechovost a na jaké publikum cílíte?
Podcast je cílený na CEMS studenty, alumni i třeba zájemce o program, aby lépe poznali očem program je a jaké lidi v něm mohou potkat.

Odhadnete rámcově na kolik ročně vyjde produkce podcastu a kolik lidí (vyjma hostů) je k jeho tvorbě třeba?

Produkce nás nic nestojí, neboť vybavení je poskytnuto od školy a na přípravu je potřeba jenom čas a práce moderátorky, případně head of marketing v CEMS club Prague.

Je Váš podcast produkován pouze v českém, nebo i anglickém a případně dalším jazyce?
Podcast je produkován pouze v angličtině.

Co je největší výhoda, kterou spatřujete v produkování obsahu touto formou?

Že posluchači mají možnost poznat to nejlepší z našich studentů. Pro každý díl vždy vybíráme ty nejzajímavější příběhy, které posluchače inspirují. Žádná jiná platforma není používaná na prezentaci jednotlivých studentů a delších příběhů.

Co je naopak největší úskalí, kterému v rámci tvorby podcastu pravidelně čelíte?
Nejvíce bojujeme se sladěním rozvrhů moderátorky, hosta a vypůjčení techniky. U všech je většinou program nabitý, takže často dochází k odložení natáčení.

Máte na tvorbu podcastu vlastní zázemí (tj. studio, techniku apod.) nebo využíváte služby a prostory externích subjektů?

Žádnou vlastní techniku nemáme, vše je poskytnuto technikou na VŠE.

Podcast CEMS Life Stories můžete poslouchat na Spotify a sledovat CEMS Club Prague na Instagramu, Facebooku a LinkedIn.

Těšíme se na vás u dalších článcích.