Poznejte podcasty a spolky studentů VŠE 1.

Nová série článků na VŠE: Poznejte naše podcasty a studentské spolky

Vítáme vás u prvního dílu naší nové série článků, ve kterých vám chceme představit některé podcasty a studentské spolky na VŠE. Naše škola je plná talentovaných studentů a akademiků, kteří se neustále snaží rozšiřovat své obzory a sdílet své znalosti a zkušenosti s ostatními. Dnes se podíváme na Klub cestovatelů VŠE a jejich podcast „Poznej s námi svět“.

Klub cestovatelů VŠE je nejenom skupinou studentů, ale především partou nadšenců, kteří sdílejí vášeň pro cestování a objevování nových kultur. Tento klub se snaží motivovat mladé lidi k cestování prostřednictvím cestovatelských přednášek, PUB kvízů a dalších aktivit.

Jednou z hlavních myšlenek Klubu cestovatelů VŠE je přístupnost. Jejich akce jsou otevřené i pro širokou veřejnost a jsou zcela zdarma. To znamená, že nemusíte být studentem VŠE ani jiné školy, abyste se mohli zúčastnit jejich akcí.

Pro milovníky focení pořádají každoročně fotosoutěž, kde můžete ukázat své dovednosti a soutěžit s ostatními. Pokud se chcete pobavit a dozvědět se zajímavosti ze světa i domova, pak jsou jejich pub kvízy pro vás to pravé.

Za 13 let existence Klubu cestovatelů VŠE se uskutečnilo téměř 200 akcí. Mezi ně patří cestovatelské přednášky, pub kvízy nebo panelové diskuse. Klub cestovatelů VŠE je také aktivní na sociálních sítích, kde můžete sledovat jejich aktivity a zůstat v kontaktu s nimi.

Rozhovor s Klubem cestovatelů VŠE:

Jak se  váš podcast jmenuje?
„Poznej s námi svět“

Jak často a na kterých platformách jej produkujete?
Produkujeme cca 4-5 epizod za semester a vysíláme na Spotify od února.

Kdo je jeho tvůrcem? Studující, akademici, externisté?
Podcast produkuje skupina studentů, členů Klubu cestovatelů VŠE.

Jaký úspěch má Váš podcast, resp. jaká je řádově jeho poslechovost a na jaké publikum cílíte?
Naše epizody poslouchá zhruba 50 lidí. Cílíme na lidi, kteří mají rádi cestovatelské podcasty.

Odhadnete rámcově na kolik ročně vyjde produkce podcastu a kolik lidí (vyjma hostů) je k jeho tvorbě třeba?
Naše jediné výdaje byly na mikrofony, co bylo spolu asi 4000 Kč. Ostatní věci jsou zdarma.

Je Váš podcast produkován pouze v českém, nebo i anglickém a případně dalším jazyce?
Podcast je produkován v českém/slovenském jazyce.

Co je největší výhoda, kterou spatřujete v produkování obsahu touto formou?
Lidi, co mají zážitky z cestování ale bojí se přednášet, mohou takovou formou sdílet zážitky a povídat o nich. Také lidí, kteří nechtějí chodit na přednášky, si mohou poslechnout podcast v pohodě domova kdykoliv.

Co je naopak největší úskalí, kterému v rámci tvorby podcastu pravidelně čelíte?
Dobré ozvučení bez šumu. Nemáme na to speciální místnosti, takže je to dost amatérské.

Máte na tvorbu podcastu vlastní zázemí (tj. studio, techniku apod.) nebo využíváte služby a prostory externích subjektů?
Máme vlastní techniku (mikrofony) a místnosti se snažíme rezervovat v škole nebo u někoho kdo má vhodnou místnost k dispozici. V studiu jsme ještě nenahrávali, zatím je to celkem punk, ale baví nás to. 🙂

Podcast „Poznej s námi svět“ si můžete poslechnout zde.

Klub cestovatelů na VŠE také můžete nalézt na jejich webu a  sociálních sítích:

Těšíme se na další díly naší série, kde vám představíme další zajímavé podcasty a studentské spolky na VŠE.

Zůstaňte s námi!