Předání jmenovacího dekretu prof. Buchalcevové v Karolinu

Kvůli pandemii covid-19 se v Karolinu v prosinci nemohl konat slavnostní ceremoniál jmenování profesorů. Prezident republiky tehdy podepsal jmenovací dekrety pro sedmdesát osm profesorů. Jmenovací dekrety převzali profesoři z rukou ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy až 23. června 2021. Gratulujeme prof. Buchalcevové z Fakulty informatiky a statistiky!

Prof. Buchalcevová je dlouholetou kvalifikovanou vysokoškolskou pedagožkou a vědeckou pracovnicí Katedry informačních technologií Fakulty informatiky a statistiky VŠE v Praze. V současnosti garantuje magisterský studijní program Podniková informatika uskutečňovaný v distanční formě a vedlejší specializaci Řízení kvality softwaru, kterou před pěti lety vybudovala a která je prvním takto zaměřenou specializací na českých vysokých školách.
Prof. Buchalcevová je výlučnou autorkou dvou knižních monografií, spoluautorkou dalších tří monografií a pěti kapitol v knižních publikacích, spoluautorkou dvou vysokoškolských učebnic a ctrnácti skript.
Je členkou programových výborů řady mezinárodních i domácích konferencí, členkou redakčních rad dvou mezinárodních časopisů indexovaných v databázi Scopus a členkou redakčních rad dvou tuzemských časopisů. Od roku 2008 je členkou pracovní skupiny WG24 při ISO/IEC JTC1/SC7 a od roku 2016 členkou Expertního panelu pro Hodnocení výsledků výzkumných organizací při RVVI.
Prof. Buchalcevová velmi výrazně formovala oblast zlepšování procesů při budování informačních systémů, řízení kvality softwaru a podniková architektura v České republice a přispěla i k mezinárodnímu výzkumu v těchto oblastech.

Foto: MŠMT