Proděkanka Národohospodářské fakulty pro zahraniční vztahy, doc. Ing. Helena Chytilová, Ph.D., M.A., reprezentuje VŠE v zahraničí

Zahraniční cesty proděkanky Národohospodářské fakulty pro zahraniční vztahy, doc. Ing. Heleny Chytilové, Ph.D., M.A.

Proděkanka Národohospodářské fakulty pro zahraniční vztahy, doc. Ing. Helena Chytilová, Ph.D., M.A., nedávno reprezentovala Vysokou školu ekonomickou v Praze na dvou prestižních zahraničních akcích.

Erasmus Training Week v Aténách: Ve dnech 3. 7. – 7. 7. 2023 se proděkanka Chytilová účastnila 9. ročníku Erasmus training week na Athens University of Economics and Business. Týden byl plný inspirativních setkání se zástupci evropských univerzit, kteří se snaží rozvíjet internacionalizaci v rámci svých institucí. Dne 4. 7.  na uvedeném fóru realizovala přednášku o internacionalizaci na VŠE v Praze a jednala o rozvoji spolupráce s Athens University of Economics and Business.

Economic Science Association World Meeting v Lyonu: Ve dnech 26 .6. – 29. 6. 2023, se proděkanka Chytilová zúčastnila vědecké konference ESA v Lyonu, zaměřené na experimentální ekonomii. Dne 28. 6. prezentovala svůj příspěvek „Understanding Depositors Behavior during a Bank Run: An Experimental Approach“, za spoluúčasti doktoranda Ing. Ondřeje Dohnala, jehož je školitelkou. Více informací o konferenci a jejím programu najdete zde. Konference se konala na University Lumiere Lyon 2 a University Lyon 3-IUT. Zajímavým momentem bylo setkání s profesorem Johnem A. Listem i jeho přednáška. Prof. List je renomovaný odborník v oblasti experimentální ekonomie z University of Chicago a je jedním z užších kandidátů na udělení Nobelovy ceny za ekonomii v roce 2015. Profesor John List v květnu 2022 převzal na VŠE v Praze čestný doktorát Vysoké školy ekonomické na základě návrhu Národohospodářské fakulty. Na organizaci tohoto ceremoniálu se proděkanka Chytilová aktivně podílela.

Fotografie ke konferencím můžete vidět v galerii níže.