Prof. Jana Fibírová získala francouzské státní vyznamenání, stala se rytířkou Řádu akademických palem

Prof. Ing. Jana Fibírová, CSc. působí na Katedře manažerského účetnictví, na Fakultě financí a účetnictví, a od roku 1991 působí také aktivně na Francouzsko-českém institutu řízení (IFTG) při VŠE. Vysoké francouzské státní vyznamenání „Chevalier dans l´Ordre des Palmes Académiques“ jí dne 26. února 2019 předal kulturní rada pan Luc Lévy v Bukvojském paláci.

Francie je jednou z mála zemí světa, která uděluje státní vyznamenání za aktivity v pedagogické oblasti. Řád akademických palem založil v roce 1808 Napoleon Bonaparte jako výraz uznání významu vzdělání pro společnost. Dnes je Řád akademických palem udělován francouzským premiérem na návrh ministra školství.

Vysoká škola ekonomická v Praze hraje, zejména díky Francouzsko-českému institutu řízení, který je jedinou vzdělávací institucí v ČR, jenž se zaměřuje na vzdělávání frankofonních manažerů a nabízí program MBA ve francouzštině, mimořádnou úlohu v rozvoji univerzitních vztahů s Francií. Prof. Ing. Jana Fibírová, CSc. se stala již třetí „rytířkou“ na VŠE. V roce 1996 získala toto ocenění ředitelka IFTG a dnešní rektorka prof. Hana Machková, v roce 1999 prof. Stanislava Hronová a dnes se dostalo té cti paní profesorce Fibírové.

Slavnostního ceremoniálu se zúčastnila řada významných osobností, například děkan partnerské vysoké školy iaelyon, School of Management Christian Varinard, proděkan pro mezinárodní vztahy Anass Nidam, ředitel programu MBA Master Management et Administration des Entreprises Michel Wissler, zástupci vedení VŠE, děkan Fakulty financí a účetnictví doc. Ing. Ladislav Mejzlík, Ph.D. i zástupci diplomatického sboru.

Paní profesorce Fibírové srdečně blahopřejeme!!!

• Autor: Oddělení PR
  • Vytvořeno: