Rekordní zahajovací party semestru

Ve středu 27. září se konala zahajovací party akademického roku 2023/2024 pořadaná studentským spolkem ESN VSE Prague.
Do pražského OX Clubu v průběhu celého večera přišlo více než 1500 návštěvníků, vyprodaná akce se tak řadí k historicky největším a nejúspěšnějším zahajovacím akcím na VŠE.

Celkem 1509 návštěvníků, z nichž drtivou většinu tvořili studenti VŠE napříč všemi ročníky, fakultami a studijními programyvčetně těch cizojazyčných, se rozhodlo uvítat nový semestr společně v nově otevřeném OX Clubu. V hojném počtu dorazili také zahraniční studenti studující na VŠE v rámci programu Erasmus+, na které se spolek svými aktivitami primárně zaměřuje.

Někteří studenti přišli oblečeni v tričkách svých fakult a v novém univerzitním merchi, své zastoupení také měla edice triček ze seznamováků VŠE, a to jak letošní černá edice “VŠE Legends”, tak i dřívější modré a růžové designy. Přímo na akci byly také propagovány další akce pořádané na VŠE jako blížící se říjnový VŠE Alumni Homecoming, listopadový Talent VŠE a Bitva o Prahu a prosincový Ples VŠE, kde se studenti VŠE budou moci opět potkat mimo školní lavice.

V renovovaném a modernizovaném OX Clubu, který vznikl v prostorech bývalého nočního klubu Retro Music Hall na pražských Vinohradech ve Francouzské ulici, představilo své hudební sety převážně elektronické hudby na dvou stagích 9 DJů, včetně zahraničních headlinerů DNF a I.GOT.U, kteří mají společně téměř 490 000 posluchačů měsíčně na streamovací platformě Spotify. Také ostatní vystupující patří ke špičce pražské scény a tak svými show skvěle dokázali bavit návštěvníky od otevření klubu v 21:00 až do 5 hodiny ráno, kdy v klubu bylo stále několik stovek bavících se studentů.

Tento nezapomenutelný večer si můžete připomenout na fotkách od dvou profesionálních fotografů a také na aftermovie. Kompletní fotoreportáž s aftermovie najdete na Facebookové stránce Nation2Nation na tomto odkazu.

„Děkujeme všem účastníkům za skvělou akci a za pozitivní ohlasy. Budeme rádi pokud se zahajovací party stane tradicí a začátek příštího akademického roku oslavíme opět společně, třeba v ještě větším počtu.

Rádi vás pozveme i na další akce, které pod značkou Nation2Nation pořádáme každý týden. Smyslem akcí Nation2Nation je propojovat české studenty s těmi zahraničními, podobně jako tomu bylo právě na této party.“

• ESN VSE Prague