Rektorka se zapsala do Knihy cti

26. března
2018

Rektorka VŠE Hana Machková se u příležitosti zahájení svého druhého funkčního období zapsala do Knihy cti městské části Praha 3. Slavnostní událost se uskutečnila na radnici Prahy 3 za účasti paní starostky Vladislavy Hujové.

Osobnosti do Knihy cti obvykle navrhují občané nebo zastupitelé. Paní rektorku jsem ale navrhla já sama. A to u příležitosti začátku jejího druhého funkčního období a také u příležitosti jejího životního jubilea, které letos na jaře oslaví. Nominaci pak schválila Rada městské části Praha 3,“ vysvětluje starostka Prahy 3 Vladislava Hujová. „Osobnost navrhovaná na zápis do Knihy cti by měla být nějakým způsobem spjata s životem Prahy 3 a zároveň by měla být výjimečná ve své profesi či v občanském životě. Obě tato kritéria paní rektorka beze zbytku naplňuje,“ dodala Vladislava Hujová.

Moc paní starostce za tuto poctu děkuji, beru ji jako ocenění nejen mé práce, ale i celé Vysoké školy ekonomické, která je největším zaměstnavatelem na Praze 3 a kromě kampusu máme na Jarově i rozsáhlý komplex vysokoškolských kolejí,“ řekla rektorka VŠE Hana Machková.I když na Žižkově přímo nebydlím, strávila jsem tu spoustu let. Od roku 1977, kdy jsem zahájila studium na VŠE, jsem na Žižkově prakticky denně. Jsem ráda, že se ze Žižkova stala dynamická městská část, kde se dobře žije i pracuje“, dodala.

Knihu cti vede úřad městské části Praha 3 od roku 1992. Jako vůbec první se do ní zapsal spisovatel Jaroslav Foglar. Od té doby přibyly desítky podpisů takových osobností jako např. manželky prvního českého prezidenta Olgy Havlové, herečky Jiřiny Jiráskové, scénáristy a dramatika Zdeňka Svěráka, výtvarníka a animátora Zdeňka Smetany, fotografa Jana Saudka nebo kardiochirurga Jana Pirka.