Rektorka VŠE uspěla potřetí v anketě TOP ženy Česka

23. ledna
2018

Mediální dům Economia a Hospodářské noviny vyhlásily 22. ledna 2018 ve Foru Karlín výsledky 12. ročníku ankety TOP ženy Česka. Jednou z 25 oceněných žen české veřejné sféry se stala rektorka VŠE prof. Ing. Hana Machková, CSc.

„Vážím si toho, že jsem byla potřetí v řadě nominována mezi 25 žen, které se prosadily v oblasti veřejné správy. Nejedná se však pouze o můj osobní úspěch. ale zejména o ocenění Vysoké školy ekonomické v Praze, která má v České republice i v zahraničí velmi dobré jméno,“ okomentovala rektorka VŠE své umístění.

Do aktuálního ročníku ankety byly nominovány stovky žen. Nominovat je mohla veřejnost, jednotlivé společnosti i porotci. Odborná osmnáctičlenná porota složená z top manažerů a manažerek soukromých firem i zástupců veřejné sféry vybrala 25 nejvýznamnějších dam v kategoriích Manažerka a Podnikatelka. Současně porota, ve které zasedl např. Michael Žantovský, výkonný ředitel Knihovny Václava Havla, nebo Mikuláš Bek, rektor Masarykovy univerzity v Brně, vyhlašovala pětadvacítku TOP žen veřejné sféry a také ocenila tři dámy, které svými projekty zabodovaly v kategorii TOP žena startupové scény. Zároveň byly dvě dámy, a to Blanka Říhová, imunoložka a předsedkyně České imunologické společnosti, a Petra Procházková, finanční ředitelka Agrofertu, které se v uplynulých ročnících pravidelně umisťovaly na předních příčkách, uvedeny do Síně slávy.

Mezi hlavní kritéria při hodnocení patří zejména vliv působení nominované ženy na veřejný život v České republice, zda nominovaná dosáhla ve svém oboru výrazného úspěchu a její působení významně přesahuje hranice instituce, v níž pracuje, a jestli ve funkci působila minimálně od 1. ledna do 1. září daného roku. Při hodnocení odborná porota dále přihlížela k významu instituce, v níž kandidátka pracuje, brala v úvahu její vliv na chod instituce, úspěchy dosažené po dobu působení v manažerské pozici a také vztah hodnocené ke společenské odpovědnosti.

Na včerejším slavnostním večeru bylo jmenovitě vyhlášeno pořadí prvních tří žen v každé kategorii. V oblasti veřejné sféry zvítězila Dana Drábová, předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost a komunální politička.

Seznam oceněných v kategorii veřejná sféra: zde

Více informací o anketě: http://www.topzenyceska.cz/