Startup semestru – VŠE hledá nejlepší startupové týmy

V úterý 15. prosince proběhl pilotní ročník soutěže startupů VŠE. Studentské týmy soutěžily o stipendium ve výši 40 000 korun na podporu inovativního podnikání. O titul Startup semestru VŠE 2020 se utkalo celkem osm týmů z vedlejší specializace Podnikání, Akcelerátoru VŠE xPORT a předmětů CEMS Entrepreneurship and New Business Venturing a IT in Entrepreneurship.

Čtyřčlenná porota zastupovala akademickou sféru a investorskou komunitu. Venture fond Reflex Capital reprezentovala Vladimíra Josefiová, která mezi jiným působí též jako CFO startupu Spaceti založeného absolventem Fakulty podnikohospodářské VŠE Maxem Verteleským. Dále v porotě zasedl majitel společnosti TCCM a business angel Kamil Vacek. Ten byl například prvním investorem úspěšného portálu bezrealitky.cz, který vznikl též na půdě VŠE. Akademickou sféru reprezentoval vedoucí Katedry podnikání a proděkan pro vědu a výzkum FPH prof. Martin Lukeš. Akcelerátor xPORT v porotě zastupoval Jakub Stránský, zkušený mentor a zakladatel startupu Techambition.

Týmy absolvovaly sedmiminutovou online prezentaci ve formátu startup pitch a diskuzi s porotou. Ta neměla jednoduché rozhodování, protože již v tomto “zkušebním” ročníku se sešly zajímavé projekty. Potvrdil se předpoklad, že studenti VŠE mají inovativní nápady a chuť pustit se do vlastního podnikání.

Třetí a druhé místo obsadily projekty studentů vedlejší specializace Podnikání. Třetí se umístil projekt Glasino.cz Tomáše Pejši – portál zaměřený na rozvoj českého sklářského průmyslu a datově orientovaný vývoj produktů. Druhé místo patří projektu nabyte.cz. Jeho autoři, Ondřej Cvešpr a Jan Drha, chtějí změnit trh spolubydlení propojováním uživatelů na základě podobných charakteristik a zájmů. Vítězem se stal projekt UniSearch studentů CEMSu Svena Klijera, Magnuse Lütta a Petera Bogdanova, který nabízí efektivní vyhledávání studijních programů MBA a Master in Management. Cílem UniSearch je hledat ideální soulad mezi preferencemi zájemce o studium a nabídkou univerzity. Porotu si tým Unisearch získal propracovaným konceptem a inovacemi v podobě doplňkových služeb.

Organizační tým Startup Semestru VŠE pracuje na přípravě soutěže pro letní semestr. Pro aktuální informace sledujte facebook Katedry podnikání.