Studenti FMV vyhráli soutěž Management Consulting Challenge 2019

V dubnu se uskutečnilo finále soutěže Management Consulting Challenge 2019, kterou pořádá společnost EY, letos ve spolupráci s českou sklářskou společností LASVIT. Tým studentů z Fakulty mezinárodních vztahů ve složení Jana Hôrková, Jakub Kalmár a Michal Janko obsadil první místo a celou soutěž vyhrál.

Cílem práce bylo zanalyzovat a vybrat jeden evropský trh, na kterém společnost LASVIT uvede svůj pilotní e-shop, přičemž na výběr bylo celkem osm zadaných zemí. Týmy musely pro vybranou zemi vypracovat strategii vstupu na trh, konkurenční analýzu, marketingový plán a finanční analýzu. Na vypracování celého projektu měl každý tým 9 dní. Do soutěže se přihlásilo celkem 46 týmů. Pět nejlepších pak prezentovalo své projekty před odbornou porotou složenou ze zaměstnanců EY z týmu strategie v čele s Martinem Fialou a zaměstnanců LASVITU, mezi kterými byla i absolventka FMV Michaela Listová a Managing Director Lasvitu pro Evropu Pavel Krajčík.

Tým FMV vyhrál nejen díky důkladné analýze, která předcházela výběru vhodné země, zajímavému řešení vstupní strategie, realistickému finančnímu plánu, ale také tím, jak zvládl odpovědět na doplňující otázky poroty po prezentaci řešení. Tým z FMV si kromě skvělého pocitu z vítězství odnesl šek na 50 tisíc korun a stáž v EY.