Studentka FMV Amálie Hilgertová se stala mistryní Evropy ve vodním slalomu

Kajakářka Amálie Hilgertová, studentka 2. ročníku oboru Mezinárodní obchod, se ve Francii stala mistryní Evropy ve vodním slalomu. V napínavém finále porazila všechny své soupeřky a získala tak zlatou medaili. Gratulujeme!

Amálie Hilgertová o vítězství a o kombinaci vrcholového sportu a studia:

Je to naprosto skvělé. Byl to pro mě opravdu speciální moment, protože jsem všechny překvapila, včetně sebe. Měla jsem z toho výkonu takovou tu čistou, neskrývanou, dětskou radost a strašně si to užila. Když potom na všech pozorujete ten údiv, ale zároveň i úctu za to, co se vám právě podařilo, moc to potěší.“

Osobně bych řekla, že skloubit studium a vrcholový sport se mi nedaří tak, jak by mohlo. Hodně věcí vždycky doháním na poslední chvíli. Teď jsem ve druhém ročníku bakalářského studia, ale kvůli tréninkovému vytížení jsem se rozhodla zvolnit a studuji podstatně pomaleji než ostatní. Rozhodně si nedělám ambice zvládnout bakalářské studium během 3 let, ale i tak bych moc ráda školu plnohodnotně dokončila. Chtěla bych využít všech příležitostí, které škola nabízí, bohužel času mi na to tolik nezbývá, takže s tím ještě uvidím. Zatím si asi nejvíc pochvaluji mimosemestrální kurzy, kde si prostě vyhradím jeden týden, kdy chodím na tréninky jindy a jsem ve škole. Tam se pak probere určitá problematika vážně do hloubky. Takovým mým studijním snem je Erasmus, protože přece jenom žít někde půl roku je něco jiného než někam přijet na závody a pendlovat tam mezi hotelem a tratí.“