Studentstký carsharing oslavil první narozeniny

Uniqway je společným projektem VŠE, ČVUT, ČZU a Škody Auto Digilab. Cílem projektu je jednak propojit studenty VŠE s praxí, a jednak nabídnou českým i zahraničním studentům možnost využít služby sdílení osobních aut. Za rok fungování projektu najezdilo celkem 1 800 registrovaných uživatelů více než 170 000 km. 496 registrovaných uživatelů z Vysoké školy ekonomické svědčí o zájmu o carsharing.

Auta parkují v Italské ulici a na Jarově v objektu kolejí, a mohou je používat i registrovaní zaměstnanci VŠE. Po dlouhém jednání se nově podařilo vyjednat možnost parkování v některých modrých zónách. Slavnostní oslava proběhla ve čtvrtek 17. října 2019 za účasti rektorky prof. Ing. Hany Machkové, CSc., garanta projektu Ing. Petra Krále, Ph.D., který je vedoucím Katedry mezinárodního obchodu a studentského týmu VŠE. Při příležitosti prvního výročí úspěšné spolupráce byl dán do sítě i nový vůz značky Kamiq.

Více informací o Uniqway: https://www.uniqway.cz/

• Autor: PR