Tým statistiků podpořil charitu

6. března
2018

Tým vyučujících z katedry statistiky a pravděpodobnosti Fakulty informatiky a statistiky Vysoké školy ekonomické v Praze se v noci z pátku 2. března na sobotu 3. března zúčastnil charitativní akce na podporu nemocných závažnou civilizační chorobou.

Tým z VŠE se zúčastnil 24 hodinového maratonu cvičení pořádaného nadačním fondem Impuls (www.maratonmars.cz). Záměrem akce bylo rozšíření všeobecného povědomí o závažné civilizační nemoci, roztroušené skleróze, s cílem získat finance na podporu léčby tohoto onemocnění a rehabilitace nemocných.

Tým statistiků vedený doc. Ivanou Malou ve složení dr. Lukáš Sobíšek, dr. Karel Helman a dr. Tomáš Karel převzal štafetu předchozího týmu v 02:00 ráno a po nepřetržité hodině kruhového tréninku ji opět předal dalšímu týmu.

Netradiční maraton MaRS vznikl v roce 2012 z iniciativy pacientů a fyzioterapeutů RS centra Neurologické kliniky 1. LF UK a Všeobecné fakultní nemocnice Praha, kteří se chtěli podělit o zkušenost, že cvičení při léčbě RS opravdu pomáhá. Postupem doby se ukázalo, že forma netradičního maratonu na podporu nemocných roztroušenou sklerózou dokáže spolu s myšlenkou solidarity a pospolitosti přitáhnout tisíce fanoušků a v příštím roce se bude celá akce zcela jistě opakovat.