Uniqway jede dál a uživatelům přiváží novinky

Studentský carsharing Uniqway v akademickém roce 2020/21 i přes zavedená protiepidemická omezení úspěšně fungoval a jede dál. Celý tým zajišťující carsharingovou službu pro studenty se přizpůsobil situaci a přinesl řadu novinek.

Klíčovým pro nás vždy bylo a je poskytnout našim uživatelům bezpečnou a dostupnou možnost cestování, a to i za ztížené situace. Otevřeli jsem proto velkou zónu v centru Prahy, podpořili svoz vozidel do míst s vysokou uživatelskou poptávkou a posílili jejich pravidelnou kontrolu, čištění a dezinfekci,“ popisuje Jan Machart, student Fakulty mezinárodních vztahů a člen marketingového týmu Uniqway, jak se provozovatelé vypořádali s nestandardní situací.

Stejně jako minulý rok se služba Uniqway zapojila do projektu #SKODAAUTOpomaha a podpořila zdravotníky v první linii. Zároveň navázala spolupráci s Českým červeným křížem a nabídla studentům možnost podílet se na rozvozu zdravotníků. „Do této akce se zapojilo celkem 12 studentů-dobrovolníků, kteří najezdili s našimi vozidly téměř 5 000 km,“ říká Jan Machart.

Uniqway dále pracuje také na technologickém rozvoji, došlo např. k usnadnění online registrace, a postupně rošiřuje i svou flotilu. V květnu se rozrostla o vůz ŠKODA ENYAQ iV, nejnovější elektromobil od ŠKODA AUTO. „Velké rozšíření Uniqway flotily začalo už v listopadu minulého roku, kdy jsme do služby přidali dvě nová elektrická vozidla ŠKODA CITIGOe iV. K Vánocům jsme uživatelům nadělili tři nové ŠKODA SCALA a na jaře jsme vozový park rozšířili o jedenáct nových ŠKODA FABIA. V současné době tak nabízíme třicet osm vozů,“ upřesňuje Jan Machart. Nejen typy aut, ale také jejcih vzhled prošel změnou. Původní design vystřídaly nové polepy. Každé vozidlo navíc reprezentuje unikátní slogan.

Nově funguje také webová stránka www.studentskeleto.cz, na které zájemci najdou zajímavé a pravidelně aktualizované tipy na výlety nejen po České republice, doplněné o celou řadu užitečných informací. S vozy Uniqway je navíc opět možné vyrazit do zahraničí. A s koncem semestru se služba otevřela i absolventům vysokých škol, kteří tak mohou v jízdě s Uniqway plynule pokračovat.

O Uniqway
Studentský tým ze tří pražských univerzit – Vysoké školy ekonomické v Praze, Českého vysokého učení technického v Praze a České zemědělské univerzity v Praze – vyvinul a v roce 2018 spustil celoevropsky jedinečnou koncepci sdílení vozidel Uniqway. Podmínky pro to, aby služba mohla vzniknout, vytvořily ŠKODA AUTO ČR, ŠKODA AUTO DigiLab a výše zmíněné univerzity zastoupené mentory jednotlivých týmů. Od jara 2021 se do projektu zapojila i ŠKODA AUTO Vysoká škola v Mladé Boleslavi a její studenti. Carsharingová platforma je k dispozici studentům a pedagogům vysokých škol. Naši uživatelé s vozy za rok 2020 najeli přes 400 000 km. Studenti z VŠE mají na starosti marketingovou strategii a spravují sociální sítě, studenti ČVUT vymysleli a zrealizovali celý technický koncept a design služby, ČZU se stará o její provoz. Studenti ŠAVŠ pomáhají s marketingovou strategií a provozem v Mladé Boleslavi. Více informací o službě včetně ceníku naleznete na webu www.uniqway.cz.