Univerzita oslavila 20 let programu CEMS na VŠE

2018

Ve čtvrtek 19. dubna 2018 se v prostorách univerzity uskutečnily oslavy „20 let programu CEMS na VŠE“. Oficiální program začal již brzy odpoledne nejrůznějšími workshopy a setkáními korporátních partnerů, absolventů, ale i současných studentů s těmi potenciálními. V průběhu celého dne byl navíc v atriu Rajské budovy k dispozici informační stánek, kde současní studenti poskytovali informace a odpovídali na otázky případných zájemců o program.

V rámci odpoledního programu si účastníci mohli vybrat ze dvou setkání, a to “CEMS Talk: Mentoring” nebo “CEMS Assessment Centrum nanečisto”. Řečníky CEMS Talk byli Pavlína Šimurdová, předsedkyně CEMS Alumni Association Prague, Partner Development v EdTech, Vojtěch Opleštil, místopředseda CEMS Alumni Association Prague, Management Consultant v PWC, a Jan Gemrich, CEMS alumnus, exGoogler a Partner ve Focus Design. Během setkání byl představen koncept mentoringu jednak ze strany mentorů, tedy absolventů, tak i samotných studentů. Assessment Centrum nanečisto bylo již tradičně věnováno případným zájemcům o studium, kteří si chtěli vyzkoušet atmosféru skutečného Assessment Centra, které je nedílnou součástí přijímacího řízení do programu.

Později odpoledne následovala panelová diskuse, která byla zahájena prezentací rektorky Vysoké školy ekonomické, v Praze, prof. Hany Machkové. V ní shrnula historii i vývoj programu CEMS na VŠE. Samotná panelová diskuse mezi pěti absolventy programu z let 1998 – 2016 byla moderována akademickým ředitelem CEMS Ladislavem Tyllem a CEMS absolventem Petrem Šmídem, který působí jako Head of Consumer Marketing pro střední a východní Evropu v Google. Tématem diskuse byla profesní cesta po absolvování programu, stejně jako důležitost networkingu v rámci CEMS a možnosti, které program svým absolventům otevírá. Absolventi účastnící se diskuse byli:

• Tomáš Hruška (absolvent z r. 1998) – General Manager v L’Oréal Czech Republic / Hungary / Slovakia,
  • Michal Sládek (absolvent z r. 2003) – Restructuring and Growth leader, v nedávně době v OKD, a.s.,
  • Matouš Michněvič (absolvent z r. 2006) – Vice President v Merchant Loyalty & Partnerships,
  • Marie Vyskočilová (absolventka z r. 2010) – Head of Category Management & Trade Marketing CZ/SK v Henkel,
  • Dominik Novák (absolvent z r. 2016) – Senior Consultant, Strategy v Deloitte Czech Republic.

Oslavy byly zakončeny soirée v univerzitní restauraci Akademický klub. Celkem se soirée za příjemného téměř letního večera zúčastnilo na 150 absolventů, korporátních partnerů, studentů a akademických pracovníků. Pevně věříme, že tato vysoká účast přispěje k rozvoji aktivit absolventů programu CEMS v České republice.

Fotogalerie z události.

CEMS:

Dvouletý magisterský program International Management/CEMS je vyučován v anglickém jazyce na Fakultě podnikohospodářské. Termín pro podávání přihlášek pro akademický rok 2019/2020 je 28. února 2019.

Program CEMS nabízí jedinečnou příležitost vysoce talentovaným a ambiciózním absolventům bakalářského studia aplikovat a rozvinout své znalosti a praktické dovednosti. Kombinace spolupráce s korporátními partnery programu společně s vysokou kvalitou poskytovaného vzdělání umožňuje absolventům bezprostřední interakci se světem podnikání a úspěšnými nadnárodními společnostmi.

Program CEMS MIM se umístil na 9. místě v žebříčku Financial Times „Masters in Management Ranking 2017”, kde si své místo mezi deseti nejlepšími programy udržuje už od roku 2005. Program se zároveň umístil na 9. místě v hodnocení the Master in Management Rankings časopisu The Economist.

Pro více informací o programu CEMS MIM navštivte jeho webové stránky.