VŠE má svou zástupkyni ve finále soutěže Český VŠEVĚD 2022

Letos poprvé probíhá soutěž pro vědce a vědkyně Český VŠEVĚD, která je součástí Noci vědců 2022, akce popularizující vědu napříč věkovými kategoriemi. VŠE reprezentuje Veronika Mokrejšová z Fakulty mezinárodních vztahů, která se dostala do užšího výběru šesti soutěžících, které čeká souboj o titul prvního Českého VŠEVĚDA. Finálový večer se koná 13. září v brněnském univerzitním kině Scala. Sledujte soutěž s námi!

Ing. Veronika Mokrejšová, Ph.D. se v soutěži rozhodla o otevřít velmi aktuální téma plýtvání potravin, kterému se věnuje společně s kolegy z Katedry mezinárodního podnikání. Až třetina všech potravin vyrobených na světě se vyhodí. Nejvíce jídla v Evropě přitom vyhazují domácnosti. Téma je alarmující z důvodu velké spotřeby vody a emisí CO2, které se s výrobou potravin pojí. Prevence plýtvání a osvěta je v tomto ohledu důležitá proto, aby spotřebitelé nakupovali s rozvahou. Takový přístup totiž šetří planetu i peněženku.

Podpořit zástupkyni VŠE ve finále soutěže Český VŠEVĚD 2022 můžete i osobně. Slavnostní večer bude probíhat ve formátu science slam, těšit se tak můžete na zábavnou popularizační show. Akce je veřejně přístupná (nutná rezervace), vstup zdarma.
Veronika Mokrejšová a její tým bude navíc součástí Noci vědců na VŠE v pátek 30. září.