VŠE na Festivalu vědy 2019: Za vším hledej peníze a data

Festival vědy již sedmým rokem přibližuje široké veřejnosti vědu, její rozmanité podoby a využití v každodenní praxi. Letošní ročník se konal 4. září v Dejvicích a VŠE na něm reprezentovaly dvě fakulty. Jejich expozice a aktivity se nesly v duchu motta Za vším hledej peníze a data.

Fakulta informatiky a statistiky formou zajímavých her a živé ankety prezentovala, že práce s daty může být zajímavá a zábavná. Zástupci FIS návštěvníkům názorně ukázali, že IT není jen programování a údržba počítače, ale také například datová analytika, umělá inteligence nebo smart systémy, které využíváme v každodenním životě.
Národohospodářská fakulta vyzvala návštěvníky festivalu na cestu do světa peněz prostřednictvím zajímavého kvízu a přiblížila jim obvyklé i méně obvyklé pojmy jako inflace nebo helicopter money.

Festival vědy je společným projektem vysokých škol, akademických a volnočasových institucí, který má za cíl popularizovat vědu. Je určen dětem, studentům i zvídavé veřejnosti bez omezení věku. Letos se na ploše u Vítězného náměstí v pražských Dejvicích představilo 115 expozic, které zhlédlo během jednoho dne 18 000 návštěvníků.