VŠE přivítala přes 800 studentů ze zahraničí

Tento týden (11. 9.–15. 9. 2023) proběhl na VŠE v Praze orientační týden pro výměnné studenty stejně jako pro studenty prvních ročníků anglických programů. V tomto zimním semestru VŠE přivítala přes 800 zahraničních studentů z 69 zemí, kteří byli pozváni k účasti na Orientation Week organizovaného Oddělením zahraničních styků (OZS).

Hlavní program probíhal ve středu a ve čtvrtek a studenti měli možnost seznámit se s kampusem, setkat se se spolužáky, naučit se základní české fráze a připravit se na to, co je čeká v novém kulturním prostředí.

Orientační týden letos zažil dvě poprvé. Týmová hra zaznamenala nejvyšší návštěvnost v historii – přes 400 nadšených studentů zaplnilo kampus s cílem seznámit se s ostatními, poznat kampus a dozvědět se něco více o VŠE, Praze a České republice. Příznivé počasí umožnilo otevřít venku pod platanem ChillOut zónu, místo, které nikdy předtím nebylo pro tak velkou akci využito.

Všichni studenti si nesmírně užili příležitost popovídat si a lépe poznat VŠE a své spolužáky.