VŠE přivítala v září 2022 více než 800 zahraničních studentů

Od 14. do 16. září 2022 na VŠE probíhal již tradiční Orientation Week pro zahraniční studenty, kteří přijíždějí na naši školu studovat, ať jako výměnní studenti, nebo studenti anglických programů. Pro cca 800 přijíždějících studentů byl Oddělením zahraničním styků připraven bohatý program, který měl za cíl pomoci studentům se zorientovat v novém prostředí, blíže poznat VŠE i Prahu, získat nové přátele a překonat prvotní kulturní šok.

Studenti se na Orientation Weeku zapojili do široké škály aktivit. Na programu měli kromě nezbytných administrativních formalit krátkou základní lekci češtiny, interaktivní přednášku o kulturním šoku, seznámení s historií českých zemí, ale i Team Game, při které se zábavnou formou seznámili s budovou školy a rozšířili si obzory v oblastech spojených s Českou republikou. Během celého programu se studenti mohli zapojit do her, seznámit se s činností studentských spolků a odpočinout si v Chillout zóně.

Vzhledem k vysokému počtu přijíždějících studentů proběhli letos dva formální uvítací večery pro studenty. Ve Vencovského aule byli studenti slavnostně přivítáni vedením školy a seznámeni se školou a možnostmi, které studium nabízí. Na závěr programu zatančil soubor Gaudeamus, jejíž program byl vřele přijat všemi přítomnými.